fbpx

Podzimní Cinque Terre

Dříve odlehlý, jen těžko přístupný a zcela závislý na umění místních rybářů. Dnes vzkvétající díky přívalu turistů. Jen oprýskaný zdi domů v Cinque Terre připomínají, jak těžký život tu dřívější generace asi měly.

Cinque Terre se dá přeložit jako “Pět zemí”. Je to pět malých vesnic vybudovaných nad ligurským pobřežím, spojených mezi sebou jen železnicí a úzkou pěší cestou. Jeden má pocit, že tu nejsou dva domy, který by měly základy ve stejný výšce. Obdivuju odhodlání a trpělivost lidí, co dokázali v podstatě na skále postavit něco takhle nádhernýho. Trvalo jim to staletí.

Znali jsme to místo z katalogů, ale nikdy jsme tam nebyli - až do letošního října, kdy jsme tam vyrazili s obytňákem. Volba na Cinque Terre padla vlastně na poslední chvíli a musím říct, že to bylo nejlepší rozhodnutí. Vypadalo to tam jako ve všech těch brožurách. A nebyli tam lidi! Říjen už tu není sezóna, takže jsme si mohli vychutnat místí atmosféru, aniž by nám dojem kazili ostatní turisti. Počasí bylo pořád bezva, dokonce se dalo i vykoupat. No a samozřejmě, pro focení to byl prostě ráj.

K prohlížení fotek doporučuju přizvat skleničku svěžího bílýho vína.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top