fbpx

SVATBA JAKO REPORTÁŽ

NEFALŠOVANĚ A BEZ PŘÍKRAS

Vybrat svatebního fotografa je asi tak stejně složitý jako vybrat svatební dort. Nekonečno druhů, příchutí, velikostí. Vybírat ho můžete hodiny, dny, týdny. Jistota je, že nakonec stejně nebude chutnat všem. To je v pořádku. Hlavní je, že bude chutnat vám. Můj svatební fotodort chutná asi nějak takhle:

1.

FOTÍM TO PRO VÁS

Nafotím to jako reportáž - věrně, opravdově a přirozeně. Nebudou to pózovaný lifestylovky, co by měly zbourat Instagram a oslnit vaše kamarády. Budou to fotky pro vás. Fotky, co vás přenesou zpátky v čase a připomenou vám váš den přesně takový, jaký doopravdy byl.

2.

OKAMŽIKY NEVYTVÁŘÍM

Nebudu nutit svatebčany pózovat a říkat sýr. Neodvleču vás na dvouhodinový portrétní focení. Nebudu na sebe strhávat pozornost. Prostě za žádnou cenu nebudu diktovat tempo svatebního dne. Naopak, budu se snažit být co nejvíc nenápadný a diskrétní. Budu pozorovat, poslouchat a fotit.

3.

VIDÍM TO ČERNĚ... A BÍLE

Miluju černobílou fotku. Je to nadčasovka a neodvádí pozornost od podstaty scény. Je dost pravděpodobný, že hodně fotek ode mě bude černobílých. Barvu se snažím propašovat do fotek, kde buď hraje zásadní roli v jejich obsahu, nebo kde prostě jen lahodí oku.

4.

JSEM S VÁMI CELÝ DEN

Nefotím "jen-obřady" ani "jen-hostiny". Fotím příběhy a ty mají začátek a konec. Byla by strašná škoda, vyrvat z nich jen jednu část a nemít k ní žádný kontext. Proto s vámi budu od ranních příprav do pozdního večera. Domů se nevydám dřív, než bude příběh kompletní. Taxametr nevedu.

5.

NEPOČÍTÁM FOTKY

Dopředu neudávám pevný počet fotek. Každá svatba je jiná. Můžete se spolehnout, že si žádnou fotku nenechám zbytečně pro sebe, a že dostanete všechny, co projdou mým výběrem. Z celodenní svatební reportáže běžně odevzdávám kolem 300-400 fotek.

6.

MÁM SLABOST PRO PAPÍR

Fotka patří na papír, a protože bych nepřenesl přes srdce, aby to všechno naše společný snažení zničil automat v DMku, zajišťuju tisk sám. Mám svůj oblíbený fotolab - malý, rodinný a prostě skvělý. 50 vybraných fotek ode mě dostanete vytištěných v rozměru 13x18cm. Další tisk je jen na domluvě.

7.

JE NA MĚ SPOLEH

Garantuju vám 100% profesionální přístup. Všude budu včas. Vždycky budu mít plán B (C a D). Všechno budu mít několikrát zálohovaný. Starostí je kolem svatby i tak víc než dost. Já vám rozhodně nebudu žádný přidělávat. Jen mi ráno otevřete dveře a ostatní už necháte na mě.

8.

NEHOLDUJU BALÍČKŮM

Nejsem příznivce svatebních balíčků a komplikovaných ceníků. Vaši svatbu v roce 2022 nafotím za 25 000 Kč, sakumprdum. Jen pokud se budou parametry akce zásadně vymykat, tak si vyhrazuju právo na lehkou úpravu ceny pro pokrytí dodatečných nákladů (např. půjčení kostýmu lachtana).

!!!

MILUJU TO

Na závěr to nejdůležitější. Jestli dorazím na vaši svatbu, tak nikdy ne kvůli penězům, ale vždycky proto, že jsem se na to už několik dní předem těšil jak na Vánoce. Moje cesta k focení svateb byla motivovaná bezelstnou touhou fotit, dělat fotky pro lidi a vidět radost, kterou jim moje fotky dělají.

L

LÍBÍ SE VÁM MŮJ PŘÍSTUP?

Chci, aby vaše svatební fotky byly přirozený a nadčasový. Chci, aby z nich čišely emoce a kouzlo momentu, ne dokonalá retuš a strojená krása. Chci, abyste se k nim rádi vraceli po večerech nad skleničkou vína. A především chci, abyste byli během svatby v pohodě a maximálně si to užili. Pokud tohle chcete taky, tak strašne chci být na vaší svatbě.

L

Scroll to top